Przedłużanie rzęs to coraz popularniejszy zabieg, który z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Sztuczne rzęsy swoją popularność zawdzięczają bezinwazyjnej aplikacji i trwałemu efektowi „wytuszowanych rzęs”.

Tak samo jak sam zabieg, na popularności zyskują również kursy „na stylistkę” rzęs. Niestety w praktyce profesjonalnej stylistki rzęs coraz częściej spotykam się z opiniami, że sztuczne rzęsy są problematyczne, a ich zakładanie ryzykowane.

Niestety te opinie w dużej mierze bazują na złych doświadczeniach klientek, które zetknęły się ze stylistkami nie dysponującymi odpowiednim doświadczeniem , bardzo często wykonującymi aplikacje w domowych warunkach.

WAŻNE (warto pamiętać)

profesjonalny (bezpieczny) zabieg przedłużania rzęs powinien odbywać się w odpowiednich warunkach, pod okiem profesjonalnej stylistki, korzystającej z odpowiednich, wysterylizowanych narzędzi

Założenie sztucznych rzęs może zostać wykonane na bazie różnej klasy produktów. Kluczowe znaczenie mają klej oraz rzęsy.

Źle dobrany klej to ryzyko podrażnienia oraz reakcji alergicznej, dobrze dobrany, atestowany produkt minimalizuje ryzyko tego typu nieprzyjemnych zdarzeń.

W internecie można znaleźć bardzo wiele produktów, w bardzo różnych cenach, od tych najtańszych, po bardzo drogie. Te najdroższe nie gwarantują zawsze jakości, a te najtańsze wiążą się z dużym ryzykiem.

W poszukiwaniu oszczędności stylistki lub salony chcące przedłużać rzęsy tanio decydują się też na gorsze jakościowo produkty, czyli same rzęsy. Bez względu na technikę wykonania aplikacji jakość rzęs przekłada się na efekt końcowy.

Kiedy rzęsy są ciężkie mogą zbyt mocno obciążać oko, co może prowadzić do podrażnień lub zapalenia mieszków włosowych . Szczególnie na pierwszy raz polecamy delikatne stylizacje 1 do 1.

W innym naszym wpisie możecie przeczytać o elementach profesjonalnej obsługi klienta w salonie stylizacji rzęs. Czystość, higiena oraz procedury są kluczowe jeżeli chodzi o bezpieczeństwo zabiegu oraz ryzyko ewentualnych komplikacji.

Na bieżąco też opowiadamy o przedłużeniu rzęs na naszej stronie na Facebooku.